İlhamını aşktan alan mücevherler...

Romantik, zamansız ve zarif… Melie’nin duygu yüklü tasarımlarının esin kaynağı tutku dolu, büyüleyici ve bir o kadar da efsanevi aşklardır.

Melie mücevherleri, romantik, zarif ve çağdaş stili kadınsı bir dokunuşla birleştirir.

Melie’nin genç tasarımcısı Melike Kapıcıoğlu, tasarım yolculuğunun başında, tutkusunun ve hayallerinin peşinden giderek Kapalıçarşı’nın kuyum ustalarıyla birlikte tezgahta bilfiil çalıştı . Londra’da dünyanın en ünlü değerli taş ve tasarım kurumu GIA’da, mücevher tasarımı ve değerli taş eğitimleri ile mesleki formasyonuna devam etti.

Melike’nin zamansız, özel anlam taşıyan, şık ve zarif parçalar yaratma rüyası, ilk koleksiyonu olan ‘Aşkın Kokusu’ parfüm şişesi kolyeler ve ‘Memoria’  çerçeve kolyelerle gerçekleşti ve her iki koleksiyon da büyük ses getirdi. 

Melie tasarımları, oldukça popüler olan yerel ve uluslararası medyada geniş yer almakta, mücevher ve lüks dünyasının çok önemli bir yayın kuruluşu olan The Jewellery Editor başta olmak üzere birçok yabancı mücevher bloggerlarının dikkatini çekmektedir. Markanın romantik ve öyküsü olan tasarımları Love Gold gibi dünyanın en önemli dijital mücevher platformlarında yer almaktadır.